poniedziałek, 27 stycznia 2014

Hej!


Ostatnio miałam okazję poznać fantastyczną dziewczynę, która nakierowała mnie na makijaż jaki Wam dziś pokażę :). Kosmetyki potrzebne do wykonania makijażu:

1. Podkład Estee Lauder (Sand)
2. Puder mineralny Sephora 
3. Bronzer Paese
4. Róż The Body Shop
5. Baza pod cienie Art Deco
6. Trzy kolory cieni: brązowy, różowy i złoty
7. Czarny eyeliner
8. Czarny tusz do rzęs
9. Sztuczne rzęsy
10. Preparat do nakładania cieni na mokro (Duraline Inglot)KONIECZNIE PRZED MAKIJAŻEM:

1. Krem nawilżający to podstawa- sprawi że skóra będzie wyglądała świeżo.

Jeśli masz skórę normalną, najlepszym jest krem o lekkiej, nawet żelowej konsystencji.

Do skóry tłustej najlepszy jest krem beztłuszczowy, który nawilży a jednocześnie zmniejszy produkcję sebum.

Skóra sucha (taka jak moja) wymaga kremu o gęściejszej konsystencji- najbardziej odpowiada mi ten i uwielbiam go:

KROK 1 to korektor i podkład

Korektorem delikatnie neutralizujemy zaciemnione miejsca (wszystko to, co chcemy ukryć) np. pod oczami, dochodząc do linii dolnych rzęs i w okolicach kącika wewnętrznego oka (sprawi to, że oczy wydadzą się błyszczące i wypoczęte) .

Pamiętajcie, że korektor powinien być od jednego do dwóch tonów jaśniejszy od naturalnego odcienia skóry. Jeśli po jego nałożeniu skóra ma szarawy odcień, oznacza to, że wybrany korektor był za JASNY. Gdy natomiast jest zbyt żółta- prawdopodobnie odcień korektora był za ciemny.

O tej porze roku muszę mieszać dwa podkłady, żeby uzyskać odpowiedni dla mojej skóry odcień. Najczęściej robię to na grzbietowej powierzchni dłoni a następnie palcem nakładam na policzki, nos, brodę i czoło.

Żeby idealnie rozsmarować mój podkład używam mięciutkiego pędzla do podkładów mineralnych i płynnych Sephora- naprawdę nie trzeba mieć wprawy, żeby bez problemu rozsmarować idealnie podkład na buzi.

KROK 2 to puder


Puder nakładam tym samym pędzlem co podkład. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że używam lekkiego pudru mineralnego Sephora w kamieniu (który może też służyć jako podkład), a po drugie dlatego, że pędzel z pudrem można spokojnie docisnąć do twarzy, nie martwiąc się jednocześnie o powstanie jakichkolwiek smug- akurat w tym przypadku ten pędzel jest rewelacyjny.

Jeśli masz skórę suchą, nakładaj puder jedynie wokół nosa i na czoło.


KROK 3 to bronzer i róż 


Aby dodać mojej bladej twarzy cieplejszego koloru nakładam bronzer najczęściej według tej zasady:

Czyli: 
Żeby optycznie pomniejszyć czoło, nakładam bronzer na jego górne części.
Żeby wysmuklić nos, nakładam bronzer na jego boki.
Żeby uwydatnić kości policzkowe, nakładam bronzer tuż pod nimi, delikatnie kierując pędzel w górę (NIGDY W DÓŁ).Do nałożenia różu wystarczy się uśmiechnąć i delikatnie dotknąć szczyty policzków pędzlem, kierując go do linii włosów- tak by delikatnie połączył się z bronzerem. Niżej mała ściągawka, jak stosować róż w przypadku różnych kształtów twarzy.

Róż w słoiczku lub kremie to dobre wyjście dla skóry suchej. 

KROK 5 to brwi


Brwi podkreślam cieniem (w odcieniu odpowiadającemu naturalnemu kolorowi brwi). Zawsze zaczynam od wewnętrznego końca brwi i podążając za ich naturalnym kształtem lekkimi pociągnięciami wypełniam ich kontur.

Tuszem do brwi ujarzmiam je, zaczesując zawsze w górę i delikatnie w bok.

A to mój bestseller:
KROK 6 to cienie do powiek


Kiedy wiem, że tym razem użyję nie tylko eyelinera, ale też cieni do oczu to zaczynam od nałożenia bazy pod cienie. Nakładam ją na całą powiekę ruchomą, aż do łuku brwiowego. 

Następnie na tę bazę i na powiekę dolną nakładam jasny cień w kolorze kości słoniowej.

Kiedy w planie mam makijaż taki jak na zdjęciu wyżej:

Zaczynam od nałożenia cienia najciemniejszego (w tym przypadku brązu) na zewnętrzne kąciki oka dochodząc aż do załamania powieki. Ten cień nakładam też do połowy powieki dolnej.

Następnie najjaśniejszy cień (złoty) nanoszę od kącika wewnętrznego aż do połowy powieki górnej i dolnej.

Cień różowy nakładam pomiędzy cień brązowy a złoty tak, by delikatnie połączył te dwa kolory.

*do każdego koloru używam innego pędzla

Cieniem neutralnym (np. tym który nałożyłam na bazę) delikatnie blenduję, czyli rozcieram krawędzie cieni, by nie były zbyt ostre.

Żeby uzyskać trwałość cieni i wyciągnąć ich mocniejszy kolor trzeba pomoczyć pędzel- np. w preparacie Duraline Inglot, a następnie powtórzyć kroki opisane wyżej, delikatnie dociskając pędzel do powieki. Czynność ta sprawi, że kolory cieni naprawdę nabiorą mocy. Zawsze robię to na końcu i bardzo delikatnie, żeby nie powstała żadna niechciana plama- takie "utrwalone" cienie ciężko się blenduje.

KROK 7 to eyeliner


Czarny eyeliner nakładam zawsze tuż przy górnej linii rzęs. Kilka razy sprawdzam, czy linia ma jakieś załamania czy przerwy- wtedy trzeba je skutecznie uzupełnić.

Jeśli chcecie podkreślać też dolną powiekę, pamiętajcie, żeby obie linie "spotkały się" w zewnętrznym kąciku oka i że dolna kreska ma być delikatniejsza.

Nie mam ulubionych tuszy do kresek- ważne żeby wypracować sobie umiejętność malowania idealnych linii- bez znaczenia jest więc czy będzie to pędzelek twardy, miękki czy może pisak :)


KROK 8 to tusz do rzęs


Kiedy nakładam tusz, trzymam szczoteczkę równolegle do podłoża, malując rzęsy od samej ich podstawy. W trakcie tuszowania obracam szczoteczkę, aby rozdzielić rzęsy i uniknąć powstawania grudek. Zazwyczaj nakładam dwie lub trzy warstwy tuszu.

Uwielbiam tusze najczarniejsze z czarnych :) natomiast żeby uzyskać delikatniejszy efekt super rozwiązaniem są tusze brązowe.

Jeśli tak jak w tym makijażu używam sztucznych rzęs to najczęściej są to kępki. Ich aplikację zaczynam od zewnętrznego kącika oka. Po zanurzeni kępki w kleju należy odczekać kilka sekund, żeby klej częściowo zaschnął- jest do gwarancja dobrego trzymania :)


KROK 9 to usta

Naturalny kolor ust jest wyznacznikiem podczas wyboru odcienia szminki. Ja uwielbiam neutralne i jasne kolory, ale jeśli chciałybyście poszaleć, to można pokierować się tymi zasadami:

Krok 10 to lustro

Ostatnią rzeczą przed wyjściem z domu jest spojrzenie w lustro i...

no właśnie, i co?I nie ma być fine, tylko beautiful!!!


Tego Wam życzę codziennie!!!


Jeśli macie pytania to pytajcie.

Buziaki, Martyna :)Korzystałam z:
 Bobbi Brown "Perfekcyjny Makijaż"
www.wizaz.pl
www.makeupandbeauty.com
www.funnyjunk.com
www.pinterest.com


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami :)

Napisz do nas wiadomość

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *